Najprawdopodobniej obumarłe drzewo tuż przy SP 5 zagrażające bezpieczeństwu

Przewrócone/połamane drzewo/ przycięcie krzewów/drzewa

Zgłoszono 3 września 2020, 11:28
W realizacji
Szanowni Państwo, Przy Szkole Podstawowej nr 5 w Kołobrzegu, przy ul. Arciszewskiego, bezpośrednio przy przejściu dla pieszych - drogi do szkoły, posadowione jest wysokie, a zatem i zapewne "nie pierwszej młodości" drzewo, które w mojej ocenie jest już obumarłe. Świadczy o tym brak zalesionej korony, co wyraźnie odznacza się na tle drzew sąsiadujących (Park im. Jedności Narodowej). W sytuacji porywistych wiatrów, co jest bardzo częstym zjawiskiem nad morzem, a zwłaszcza w strefie bezpośredniego sąsiedztwa w brzegiem morskim, może dojść do powalenia drzewa, bądź samych jego gałęzi, które ewidentnie są już spróchniałe. W mojej ocenie taka sytuacja trwa już od dawna, przy czym wobec tzw. nauki zdalnej w związku ze stanem epidemicznym w Polsce od marca 2020 r. dzieci nie uczęszczały do szkoły i pewnie to nie rzucało się tak bardzo w oczy. Teraz, gdy liście jeszcze nie opadły, a młodzież codziennie jest w szkole, widać to wyraźnie. Jako rodzic dwójki uczniów SP 5 bardzo proszę o stosowną interwencję, by nie doszło do tragedii. Wskazuję, iż tamtą drogą uczęszczają również uczniowie Zespołu Szkół Morskich, ponadto jest to droga rowerowa R10 prowadząca do Grzybowa i Dźwirzyna, a ścieżka rowerowa przebiega tuż obok przedmiotowego drzewa. Z uszanowaniem, Adrian Bartha

Powiadomienia

Historia zgłoszenia

W realizacji Wskazane drzewo zostało wytypowane do wycinki. Dnia 31 lipca 2020 r. złożony został wniosek o wydanie zezwolenia na usunięcie wskazanego drzewa. Aktualnie czekamy na decyzję zezwalającą na usunięcie drzewa. 1 mies. temu
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...