Łamanie przepisów i stwarzanie zagrożenia w ruchu drogowym na Rondzie Borowinowym

Uszkodzony znak drogowy

Zgłoszono 8 lipca 2021, 11:15
Odmowa
Proszę o rozważenie wzorem rozwiązań drogowych stosowanych już w innych miastach montaż gumowych, elastycznych separatorów na linii ciągłej rozdzielającej dwa pasy ruchu na rondzie - pas do jazdy na wprost w ul. Europejską od pasa do skrętu w lewo w ul. Toruńską. Każdy kto jeździ tym rondem, widzi jak duża liczba pojazdów próbuje skręcać w prawo w ul. Toruńską z pasa do jazdy na wprost. Kierowcy wciskają się na siłę, często wymuszając pierwszeństwo na prawidłowo jadących kierowcach. Dochodzi tam również często z tego powodu do kolizji. Montaż takich słupków na pewno spowodowałby poprawę bezpieczeństwa. Takie rozwiązanie widziałem już w innych miastach. Przykład zastosowania takich słupków widać na załączonym zdjęciu.

Historia zgłoszenia

Odmowa Informuję,że we wskazanej lokalizacji istnieje oznakowanie pionowe - wskazujące kierunki jazdy dla każdego pasa ruchu. Pasy ruchu również są oznakowane oznakowaniem poziomym kierunkowym "P". Uprzejmie informuje,ze na chwilę obecna nie jest planowana zmiana organizacji ruchu polegająca na montażu wskazanej przez pana infrastruktury drogowej. Zespół Usterka. 11 mies. temu
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...