Zatrzymywanie się samochodów przed przejściem dla pieszych - ul. Frankowskiego.

Bezpieczeństwo i porządek

Zgłoszono 28 stycznia 2020, 13:7
Ukończone
W dalszym ciągu kierowcy nie przestrzegają przepisów Kodeksu Drogowego. W zasadzie codziennie można zaobserwować samochody zaparkowane tuż przed przejściem dla pieszych, co wymusza na innych kierowcach łamanie przepisów i wymijanie na przejściu dla pieszych, w dodatku auta zasłaniają przejście przy Bibliotece Miejskiej co może doprowadzić do potrącenia. Artykuł 49 „Kodeksu drogowego mówi m.in.: 1. Zabrania się zatrzymania pojazdu: 1. na przejeździe kolejowym, na przejeździe tramwajowym, na skrzyżowaniu oraz w odległości mniejszej niż 10 m od przejazdu lub skrzyżowania; 2. na przejściu dla pieszych, na przejeździe dla rowerzystów oraz w odległości mniejszej niż 10 m przed tym przejściem lub przejazdem; na drodze dwukierunkowej o dwóch pasach ruchu zakaz ten obowiązuje także za tym przejściem lub przejazdem;

Historia zgłoszenia

Ukończone Zgłoszenie zostało zrealizowane. 3 mies. temu
W realizacji Zgłoszenie zostało przekazane do realizacji.
Zajmiemy się nim tak szybko, jak tylko to możliwe.
Zdjęcie ususnięto w celu anonimizacji
4 mies. temu
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...