Dziura w drodze ul.Starynowska

Uszkodzona jezdnia

Zgłoszono 25 lutego 2021, 21:42
Odmowa
Szanowny Panie Prezydencie, W dniu 21.01.2021r. doszło do wypadku. Jadąc drogą gminną przy ul. Starynowskiej w Kołobrzegu, przestrzegając przepisów i dostosowując się do oznaczeń wpadłam prawym przednim kołem w dziurę na wysokości ul. Bzów. Niezwłocznie po tym zatrzymałam auto, aby sprawdzić co się stało. Zauważyłam, że prawa przednia opona pękła, a felga została znacznie uszkodzona. Dodam, że w samochodzie znajdowała się osoba niepełnosprawna i niemowlę, więc sprawdziłam jak się czują. Następnie udałam się na miejsce w którym doszło do wypadku, a tam zauważyłam dziurę o średnicy około 70 cm i 20 cm głębokości. Zawiadomiłam policję, która wkrótce zjawiła się na miejscu wypadku i sporządziła oświadczenie o wypadku. Mój samochód został odholowany do Szczecina, a koszta naprawy zostały opłacone z mojego OC. Dodatkowo likwidacja szkody wiąże się z utratą zniżek za bezszkodową jazdę. Dołączone zdjęcia zostały zrobione po przyjeździe policji, która w miejscu wypadku postawiła pachołek, warto nadmienić, że w momencie kiedy czekaliśmy na przyjazd policji, kolejny samochód wjechał w dziurę i uszkodził koło samochodu ( dwa pojazdy zostały uszkodzone w bardzo krótkim czasie). W skutek przedmiotowego zdarzenia z dnia 21.01.2021 uszkodzeniu uległ należący do mnie pojazd marki BMW o nr rej. ZS612LV. Precyzując, felga uległa deformacji, a opona pękła. Nie można także wykluczyć uszkodzenia zawieszenia. Jedna z pasażerek, osoba niepełnosprawna skarży się na ból pleców w odcinku lędźwiowym. W związku z powyższym zwracam się do Miasta Kolobrzeg o odszkodowanie, gdyż stan drogi miejskiej mógł spowodować uszczerbek na zdrowiu moim lub moich pasażerów oraz naraził mnie na koszta związane z naprawą samochodu. Zgodnie z art. 20 ustawy o drogach publicznych: „Do zarządcy drogi należy w szczególności: przeprowadzanie okresowych kontroli stanu dróg i drogowych obiektów inżynierskich oraz przepraw promowych, ze szczególnym uwzględnieniem ich wpływu na stan bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym weryfikację cech i wskazywanie usterek, które wymagają prac konserwacyjnych lub naprawczych ze względu na bezpieczeństwo ruchu drogowego; wykonywanie robót interwencyjnych, robót utrzymaniowych i zabezpieczających;" Jako kierowca mam prawo ubiegać się o odszkodowanie od instytucji zarządzającej drogą, na której doszło do uszkodzenia pojazdu w wyniku zaniedbania. Roszczenie opiera się o art. 415 Kodeksu cywilnego, który głosi: „Kto z winy swej wyrządził drugiemu szkodę, obowiązany jest do jej naprawienia.” Proszę o polubowne rozpatrzenie mojego wniosku. Z poważaniem, Jolanta Daniek

Historia zgłoszenia

Odmowa Po szczegółowej analizie miejsca zdarzenia informujemy, iż wskazana ulica znajduje się w zarządzie i zakresie obowiązków Zarządu Dróg Powiatowych w Kołobrzegu i to do tej instytucji należy zgłosić usterkę i zgłoszenie szkody. Gmina Miasto Kołobrzeg nie jest stroną w tym zdarzeniu. 1 lat temu
Do weryfikacji Zgłoszenie zostało przekazane do weryfikacji. Zgłoszenie szkody proszę przekazać na adres urzad@um.kolobrzeg.pl lub w formie pisemnej do Urzędu Miasta Kołobrzeg. 1 lat temu
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...