Naruszenie przepisów drogowych cd.

Bezpieczeństwo i porządek

Zgłoszono 28 kwietnia 2021, 13:33
Ukończone
Ad vocem zakończenia zgłoszenia. W tym miejscu nie ma ustawionego znaku C1 "od dłuższego czasu". Jedyny znak, który się tam znajduje z gamy znaków nakazu to znak C2 - nakaz jazdy w prawo za znakiem. Znak C2 widocznie nie do końca jest widoczny dla wielu kierujących, skoro tak dużo wykonuje manewr zawracania i jedzie pod prąd. Chodziło mi o znak C1 nakaz jazdy przed znakiem, aby umieścić go pod znakiem B2, byłyby on na pewno lepiej widoczny niż znak C2. Trzeba dodać, że dodatkowo duża liczba turystów rozprasza kierujących, gdyż chodzą oni często po całym dużym placu, a kierujący musi pomiędzy nimi manewrować.

Historia zgłoszenia

Ukończone Rozumiem Pana intencję. Jednak na chwilę obecną oznakowanie spełnia wszystkie wymogi formalno prawne. Proszę zauważyć, że znak B-1 "zakaz ruchu w obu kierunkach" jest warunkowym ograniczeniem ruchu . Zgodnie z ustawą prawo o ruchu drogowym osoby posiadające "kartę parkingową" nie łamiąc przepisów mogą przekroczyć ten znak i nie poniosą z tego tytułu żadnej konsekwencji prawnej - z obecnie umieszczonego oznakowania wynika, że taka jest intencja zarządcy drogi. . Umieszczenie pod znakiem B-1 znaki C-1 uniemożliwiłoby inwalidom posiadającym kartę parkingową wykonanie takiego manewru. W związku z tym na chwilę obecną nie widzę potrzeby przychylenia się do Pana wniosku. 2 tyg. temu
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...